Bahçeli’den Cumhur İttifakı’nda kriz çıkartacak oy oranı açıklaması | Son dakika haberleri

0
309

31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre sandıktan çıkan oyların yüzde 7,31’ini alan MHP’nin lideri Devlet Bahçeli “Oy oranımızı yüzde 7.4 göstermek haksızlıktır, adaletsizliktir. 31 Mart’ta partimizin aldığı oy yüzde 18.8’dir” dedi. Bahçeli’nin bu açıklaması gözleri AKP’nin aldığı oy oranına çevirdi. İşte Cumhur İttifakı’nda tartışma yaratacak ‘oy hesaplaması’nın detayları…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam’da partisinin Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu’nu topladı. Toplantı öncesi kameralar karşısına geçen Bahçeli, 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi.

“MHP’NİN OY ORANI YÜZDE 18,81”

Cumhur İttifakı’nın sandıktan zaferle çıktığını belirten Bahçeli,  “MHP’nin aldığı oy oranı yüzde 18,81’dir. Cumhur ittifakının aldığı oy oranı yüzde 60 civarındadır. HDP ve PKK büyük şehirlerde ‘zillet ittifakına’ kan nakli yapmış, göstere göstere zillet ittifakına çalışmıştır. Maalesef bu şehirlerde çok tehlikeli bir oyun oynanmıştır. Mesela Ankara büyükşehir belediye başkanlığına henüz aklanmamış bir şahıs seçilmiştir. Bize göre ilçe seçimlerindeki oy oranının büyükşelir belediyesine yansımamış olması kafa karıştırıcıdır. Bu konuda yasal düzenleme elzemdir. Bir sistem adaletsizliği söz konusu. ilçelerde başarı kazanıp, büyük şehirlerde kaybetmek normal değil. bu bir demokrasi açığıdır.” diye konuştu.

AKP+MHP YÜZDE 51,6

Seçime ittifak yaparak giren AKP ve MHP’nin 31 Mart’taki toplam oy oranı yüzde 51,6 olarak şekillenmişti. Bahçeli’nin “MHP 18,8 oy aldı” demesi AKP’nin oy oranını yüzde 32,8 olarak hesapladığını ortaya koydu.

BAHÇELİ’NİN KONUŞMASINDAN SATIRBAŞLARI

-Bu kampta MHP’nin ve Cumhur İttifakı’nın seçimlerde ulaştığı mertebeyi değerlendireceğiz. MHP 31 Mart Seçimleri’ne büyük anlamlar yüklemiştir. Bunda da ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıkmıştır. 31 Mart Seçimleri’nin kazananı açık ara Cumhur İttifakı’dır. Bunun aksini iddia etmek beyhudedir.

-Partimiz 31 Mart Seçimleri’nde büyük bir başarıya imza atmıştır. Kaybedeceğimizi düşünenler kaybettiler. 31 Mart’ta Türk milleti bekasına sahip çıktı. Aziz milletimiz Cumhur İttifakı’nı ve Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni bir kez daha onaylamıştır.

-Demokrasi kültürümüzün yozlaştırılmasına suskun kalmamız, delilli, ispatlı sandık yolsuzluklarına göz yummamız kesinlikle düşünülemez. Bizim fitnekoliklerle meşgul olacak vaktimiz yoktur. Siyasi düzenbazlarla, siyaset cambazlarıyla oyalanmaya, onların seviyelerine düşmeye halimiz ve hakkımız olmayacaktır. Önümüze bakacağız, işimize bakacağız, millete hizmet yolundan ayrılmayacağız. Oy oranımızı yüzde 7.4 göstermek haksızlıktır, adaletsizliktir. 31 Mart’ta partimizin aldığı oy yüzde 18.8’dir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.