İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu: 23 Haziran’daki maçı 5-0 alacağız

0
154

Millet İttifakı’nın ortağı İYİ Parti de 23 Haziran seçim çalışmalarını sürdürüyor. Sözcü’ye konuşan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Saltuk Buğra Kavuncu, “CHP ile 31 Mart’ta yaptığımız koordineli çalışmayı 23 Haziran’da da devam ettirerek hem sahaya hem de sandığa yansıtacağız” dedi. Kavuncu, “Seçimi kazanmak için bir oy yeterlidir” söyleminin samimi olmadığını ortaya çıktığını belirterek “31 Mart’ta maçı 1-0 aldık saydırmadılar. Biz bu maçı tartışmalara da son vermek için 5-0 kazanacağız. Genel Başkanımız Meral Akşener’in bir sözü vardı. Seçmenlerimize ‘Bu kulağı bir kıvırın’ demişti. Ama vatandaş bu kez o kulağı kıvırmayacak, koparacak” diye konuştu.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu 23 Haziran’da tekrarlanacak olan seçimde ilgili izleyecekleri stratejiyi Sözcü’ye anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile seçim koordinasyonu konusunda tecrübeli olduklarını ifade eden İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Saltuk Buğra Kavuncu, “CHP ile 31 Mart sürecinde bir birliktelik yaptık. Koordinasyon anlamında başarılı bir kampanya dönemi geçirdik. Bu başarı da sandığa da yansıdı. 31 Mart sürecinde elde ettiğimiz bu tecrübeyi 23 Haziran seçim sürecinde de hem sahaya hem sandığa yansıtacağız. Önümüzde bir kampanya dönemi var. Bize gelen talepler doğrultusunda elimizden geleni fazlasıyla yapacağız” dedi.

“SEÇİM GÜVENLİĞİ İÇİN KOORDİNELİ ÇALIŞACAĞIZ”

Seçim güvenliği ile de konuşan Kavuncu, “İYİ Parti olarak aday çıkardığımız 10 ilçede sandık kurulu üyelerimiz var. Bunun dışında bütün sandıklara müşahit verecek imkanımız var. Bunları CHP ile koordineli bir şekilde götürüyoruz. Bu konuda tecrübeliyiz, antrenmanlıyız. Herkes ıslak imzalı tutanakları almanın ne kadar mühim olduğunu gördü. Tutanaklar alındığında herhangi manipülasyon imkanının kalmadığını gördü. Bütün sandıklardan alınan ıslak imzalı tutanakların elde edilmesinin ve doğru bir şekilde sisteme girilmesinin daha sonra YSK sonuçları ile bunların karşılaştırılmasının kilit nokta olduğu görüldü. Bizim bu konuda 31 Mart’ta işbirliğimiz olmuştu. Bu işbirliğini devam ettireceğiz. Son 6-7 seçimdir kasıtlı bir şekilde ilk etapta Anadolu Ajansı çok ciddi bir fark varmış gibi bir veri giriyor. Özellikle yandaş medya tarafından bu veriler kamuoyuna duyuruluyor. İstanbul ve Ankara seçimlerinde de bunu gördük. Sonuçların iktidarın lehine olduğuna yönelik algı yaratılarak ıslak imzalı tutanakların alınması konusunda zaafiyete yol açıyordu. Bu başka türlü açıklanamaz. Çünkü fark hep iktidar lehine çıkıyor ardında fark kapanıyor. Bu sandıktaki arkadaşların moralini bozmak için çok kurnazca planlanan bir uygulamadır. Ama artık bunlar tecrübe edildi. Artık kimse bunlara itibar etmiyor” ifadelerini kullandı.

“1-0 KAZANDIK SAYILMADI 23 HAZİRAN’DA MAÇI 5-0 ALACAĞIZ”

Seçimi kazanacaklarını vurgulayan Kavuncu, “Biz bu seçimi kazanacağız. Daha önce AK Parti’nin adayına oy vermiş vatandaşın vicdanının nasıl sızladığını gördük. Alınan karalarlardan gördüğüm rahatsızlık İmamoğlu’nun zaferini perçinleyecek. Oy oranı konusunda net bir şey söylemem doğru olmaz ama farkın çok daha fazla açılacağını biliyorum. Maçı 1-0 aldığınızda tartışmaların devam etme ihtimali var. 31 Mart’ta maçı 1-0 aldık saydırmadılar. Ama biz maçı en az 5-0 alacağız. Çünkü seçimi kazanmak için bir oy yeterlidir söylemlerinin samimi olmadığını gördük. Bu süreçte içimize sindirmekte zorlanıyoruz ama bazı şeyleri net olarak gördük. Demokrasi ile gelen bir zihniyetin demokrasi ile gitmesi gerektiğinde nasıl çırpındığını gördük. Bu kızgın demiri soğutmamız gerekiyor diyenlerin, ‘Herşey Güzel Olacak’ diyen sanatçılarla alakalı nasıl bir dil kullandığını gördük. İş adamlarına herkes ‘Haddini bilsin’ dendiğini gördük. O lafın samimi olmadığını da gördük. Genel Başkanımız Meral Akşener’in bir sözü vardı. Seçmenlerimize ‘Bu kulağı bir kıvırın’ demişti. Ama vatandaş bu kez o kulağı kıvırmayacak, koparacak” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.