Altın fiyatları 9 Şubat: Çeyrek ve gram altın haftayı nasıl kapattı? İşte son rakamlar…

0
173

Altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatlarındaki büyük dalgalanmalar son bulmuş gibi görünüyor, birçok kişi altın fiyatlarındaki son durumu araştırıyor. Altın fiyatları döviz ve küresel piyasa gelişmeleriyle birlikte hareket yönünü şekillendiriyor. Gram altının fiyatı güne 221 lira seviyelerinde başladı. İşte detaylar…

Çeyrek ve gram altın fiyatları merakla araştırılıyor. Altın fiyatlarında büyük hareketlenmeler yaşanmıyor ve çeyrek altın, gram altın fiyatları son günlerde yatay bir seyir izliyor. Altın fiyatlarına dair son rakamlar şu şekilde…

9 ŞUBAT ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN: Alış 221,87 TL Satış 221,93 TL

ÇEYREK ALTIN: Alış 353,61 TL Satış 361,59 TL

YARIM ALTIN: Alış 705,01 TL Satış 723,17 TL

CUMHURİYET ALTINI: Alış 1.465,00 TL Satış 1.487,00 TL

ALTIN FİYATLARINDAN  KUYUMCU DA DERTLİ

Siirt’te kuyumculuk yapan Cahit Özçelebi, altın fiyatları yüzünden gençlerin evlilik hayallerini ertelediklerini, çocuğunu evlendirmek isteyen vatandaşların altın fiyatlarının düşmesini beklediğini söyledi. Özçelebi, şöyle konuştu:
“Biz altın fiyatlarının düşmesini istiyoruz. Altın fiyatları düştükçe bizim iş oranımız da artıyor. Evlenecek çiftler sıkıntıya girmemiş oluyor. Bir çeyrek 365 lira seviyelerinde.

Yeni evlenecek çiftler ne yapıyor ya bankadan kredi çekip altın alıyor veya akrabalarından borç alıp düğünden sonra vermek şartıyla düğünlerini yapıyor. Bazı bölgelerde altın kiralama olayına bile gidildiğini duyduk. Umut ediyoruz ki fiyatları düşer yeni evlenecek çiftlerimiz düğünlerini yapar, millet de sünnet ve takı törenlerinde çeyreğin, çeyreğin çeyreği değil de çeyrek takabilir, herkes mutlu olur. Allah herkesi mutlu etsin.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here