Barış Manço’nun evine rekor ziyaretçi

0
527
Türk müzik tarihinin en özel isimlerinden Barış Manço, vefatının 20’inci yılında çeşitli etkinlikler ile anılıyor. Usta sanatçı, şimdi müze olarak kullanılan Moda’daki evinde anıldı. Müze, dün en çok ziyaretçiyi ağırladığı günü yaşadı. Biz de büyük sanatçıyı “Yaz Dostum” şarkısıyla anıyoruz.

Barış Manço’nun efsane programı Adam Olacak Çocuk’un Mine Ablası piyanist Mine Mucur, anma töreninde Barış Manço’nun piyanosunun başına geçti, solist Nebi Birgi ile Barış Manço evinde Barış Şarkıları söylediler. Lale Manço Ahıskalı, Doğukan Manço ve Batıkan Manço’nun da katıldığı etkinlikte Manço ailesi de şarkılara eşlik etti.

Her yıl 31 Ocak’ta 00:00’a kadar açık olan Barış Manço Evi dün ziyaretçi rekoru kırdı. Bin 500 kişi müzeyi ziyaret etti ve Barış ağabeyini andı. Barış Manço anma etkinlikleri 3 Şubat’ta geleneksel Barış Manço Vapuru özel seferi ile devam edecek.

Usta sanatçı, TRT’de 7’dem 77’ye programını yaparken, kendisine her konuda mektup atılmasını ister ve “Bu haftalık da bu kadar. Sizler lütfen bana yazmaya, ama her konuda yazmaya devam edin. Adresi biliyorsunuz. Barış Manço Moda 81300 İstanbul” diyerek programı sonlandırırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here