Huawei ABD’nin baskılarından bıktı

0
177
Çin ve Amerika arasındaki ticaret savaşı arasında arada kalan Huawei, duruma isyan etti ve ABD pazarı için radikal bir karar aldı.
Çinli Huawei, hali hazırda Samsung ve Apple ile birlikte dünyanın en büyük 3 telefon üreticisinden biri konumunda. Lakin Huawei; Amerika Birleşik Devletleri ve Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki ticari savaşlardan nasibini aldı.
Chip’in haberine göre her şey yılın 2018’in ilk aylarında başlarında. İki ülke arasında yaşanan gerilimler ve iki taraftan gelen gerek ticari, gereksi siyasi baskılar nedeniyle; AT&T ve Verizon gibi servis sağlayıcılar, Huawei markasını cihaz satım listelerinden çıkardılar. Best Buy da, Huawei marka cihazların satışını durdurma kararı aldı. Bazı ABD’li bürokratlar bu süreçte, Huawei’nin Çinli yetkililere bilgi sızdırabileceğini iddia edince işler iyice karıştı. Elbette markanın satışları resmi olarak yasaklanmadı. Ancak gayri-resmi yasak bile şirkete ticari açıdan ciddi zarar verdi.
Huawei sözcüsü yaptığı açıklamada; “Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20X ve Porsche Design Mate 20 RS modellerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde resmi olarak satışa sunulmayacağını” duyurdu. Firma, internet siteleri üzerinden yapılan alımlarda da; garanti ve uyumluluğa dikkat edilmesini önerdi.
Gerek kullanııclar, gerekse Huawei için tek olumlu gelişme Watch GT’nin ABD pazarında satışa sunulacak olması.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here