İmam hatipte 18 çocuğa istismara:en ağır ceza

Adıyaman'da imam hatip ortaokulunda 18 çocuğa istismarda bulunan hademe Mehmet Sait Güler 572 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ceza, 'yargı tarihinin en ağır cezası' olarak değerlendirildi.
2018-02-27 10:03:21

Adıyaman’ın Gerger ilçesinde yatılı okulda çocuklara cinsel istismar suçlamasıyla yargılanan hizmetli Mehmet Sait Güler, 571 yıl 11 ay 25 gün hapis cezasına çarptırıldı.

 

Adıyaman 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 8. duruşmasında mahkeme heyeti davayı karara bağladı. Mahkeme heyeti mağdur 18 çocuk için sanığa ayrı ayrı ceza verdi. Sanık, ‘cinsel istismar’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak’, ‘müstehcenlik’, ‘tehdit’ ve ‘şantaj’ suçlarından yargılandı.

Sanık Mehmet Sait Güler'in 'Çocukların Cinsel İstismarı' suçundan, her bir mağdur için 50 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasıyla cezalandırılmasına, TCK'nın 61/7. maddesi uyarınca ceza miktarı 30 yılı aşamayacağından sanığın neticeten 30 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Mağdurların her biri için ‘cinsel istismar’ suçundan 30 yıl hapis cezası alan sanık diğer suçlar kapsamında değişik oranlarda ceza aldı. Sanık toplamda 571 yıl 11 ay 25 gün hapis cezası alırken 8100 TL idari para cezasına çarptırıldı.

 

'BULMUŞLAR BENİM GİBİ KERİZİ'

 

Suçlamaları kabul etmeyen sanık Mehmet Sait Güler son sözünün sorulması üzerine, “Yalan yanlış beyanlarda bulunuyorlar, çocuklara baskı kuruyorlar. Üç günde ben nasıl böyle bir suç işleyeyim? Bulmuşlar benim gibi kerizi üzerime suç atıyorlar. Böyle mahkeme mi olur? Avukatlar da yalan yanlış beyanlarda bulunmaktadırlar. Ben hiçbir suç işlemedim. Suçlamayı reddediyorum, eğer bir suçum varsa idam edilmeyi istiyorum. Beraatimi istiyorum” dedi.

sputniknews

ETİKETLER : istismar ceza
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
--------------

Nar Haber
© Copyright 2014 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Nehir Tasarım haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Gaziantep uyducu