Erdoğan, Canan Kaftancıoğlu'yu hedef gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP İstanbul İl Başkanı Seçilen Canan Kaftancıoğlu’yu Twitter paylaşımlarını izlettirerek hedef gösterdi.
2018-01-16 12:32:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul İl Başkanı Seçilen Canan Kaftancıoğlu’yu Twitter paylaşımlarını izlettirerek hedef gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi'nde il başkanlığına seçilen Canan Kaftancıoğlu'nun kendisine ait olduğu belirlenen Twitter'daki hesabından yaptığı paylaşımlarını salondaki ekrana yansıtarak hedef gösterdi.

 "Her şey bir tarafa da Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu parti ne hale geldi. Ermeni Soykırımı diyerek tarihimizi ve milletimizi aşağılıyor. Devlet katil değil, seri katil diyerek ölen polislerin suçunu devlete atıyor" diyen Erdoğan, "Gezi Parkı olaylarında, yüzünde maske, elinde taşla çekilen resim ona ait değilse nerede durduğunu belli etmiştir. Ananı da al, haydi Taksim'e diyerek provokasyonların her yerinde bu kişinin olduğu görülmektedir" diye konuştu 

Erdoğan "İnandığınız Allahınız sizin de belanızı versin demiş. Ey Kemal Efendi, söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu. Kimle birliktesin gör işte. Böylesine alçakça konuşan birisinin, ana muhalefet partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda oturuyor olması oldukça düşündürtücüdür. Ezanı için, devleti için hayatını kaybeden insanlardan nasiplerini almamış bunlar." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinin satırbaşları şöyle

"Sayın Başbakan, değerli milletvekili arkadaşlarım, kıymetli misafirler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. 

Adalet Şurası'nda akademisyen ve yargı mensuplarımızla bir araya gelme imkanı bulduk. Son yıllarda yaşanan birtakım gelişmelerin faturası her ne kadar hükümetimize kesiliyor olsa da aslında yargının kendi iç tartışmalarının ürünüdür. 

Kaymakamlarımızla da hem kendi sıkıntılarını görüşme hem de ülkemizle ilgili fikir teatisinde bulunma imkanı elde ettik. Milletvekillerimizle gruplar halinde bir araya gelerek geleneğimizi geçtiğimiz hafta da sürdürdük.

Geçtiğimiz hafta muhtarlarımızla 43. kere bir araya geldik. 

Hafta sonu ise Elazığ, Bingöl, Tokat ve Yozgat illerimizde kongrelerimize katıldık. Vatandaşlarımızdan çok coşkulu ve samimi bir hüsnü kabul görüyoruz. 

Hava muhalefeti sebebiyle oldukça geçikmeyle ulaşabildiğimiz Yozgat'ta dahi büyük bir heyecanla bizi beklediler. Tüm vatandaşlarıma gönülde teşekkür ediyorum. Şahsen katıldığım kongre sayımız 19'u buldu. Bu hafta sonu da Kütahya ve Uşak kongremize katılacağız. Şubat ayından itibaren de büyük şehirlere ağırlık vereceğiz.  

Türkiye'nin çevresinde yaşananlar ve içeride kurulan her gün yenisi ile karşılaştığımız tuzaklar gücümüzü daha da artırıyor. Milletimiz bu konudaki samimiyet ve becerimize güvendiği için ülkenin yönetimini bize emanet etti, ediyor. Gecemizi gündüzümüze katarak tüm gücümüzü ve birikimimizi ortaya koyarak milletimize layık olacak yönetimi sergilemek zorundayız. Önemini idrak edememiş hiç kimsenin AK Parti çatısı altında yeri olamaz. Biz başka partiler gibi vaktimizi koltuk kavgaları ile geçiremeyiz. Omuzlarımızdaki davanın büyüklüğü hepimizin fedakarlık yapmasını gerektiriyor. Ana kademesi ile kadın kolları ile gençlik kolları ile tüm arkadaşlarımızın bu anlayışla çalıştıklarına inanıyorum. 

KAFTANCI OĞLU'YU HEDEF GÖSTERDİ

"Her şey bir tarafa da Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu parti ne hale geldi. Ermeni Soykırımı diyerek tarihimizi ve milletimizi aşağılıyor. Devlet katil değil, seri katil diyerek ölen polislerin suçunu devlete atıyor. Gezi Parkı olaylarında, yüzünde maske, elinde taşla çekilen resim ona ait değilse nerede durduğunu belli etmiştir. Ananı da al, haydi Taksim'e diyerek provokasyonların her yerinde bu kişinin olduğu görülmektedir.

İnandığınız Allahınız sizin de belanızı versin demiş. Ey Kemal Efendi, söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu. Kimle birliktesin gör işte. Böylesine alçakça konuşan birisinin, ana muhalefet partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda oturuyor olması oldukça düşündürtücüdür. Ezanı için, devleti için hayatını kaybeden insanlardan nasiplerini almamış bunlar. 

Milletime olan saygım nedeniyle, anacığıma edilen küfürleri burada göstermiyorum. Nice seviyesiz mesajları aktarmıyorum bile. Eğer Türkiye'nin alternatifi bu şahsın CHP İstanbul İl Başkanlığı yaptığı partiyse, vay ülkemin haline. CHP kendi birliğini, bütünlüğünü dahi koruyamaz. Marjinal bir derneğin başında olması gereken tipleri, bir partiye koyduğunuzda işte bunlar ortaya çıkıyor. Bu kişileri söz sahibi yaparsanız oraları da batırırlar. Gerçi Kemal Kılıçdaroğlu gibi karikatür bir tipin başında bulunduğu partide herhalde böyle biri yakışırdı. Burada Meclis'in önünde alacakları nedeniyle kendini yaktığı anlaşılan vatandaşımıza "Kendini Saray'ın önünde yaksaydın, ardından Saray'ı yaksaydın" diyecek kadar vicdansız bir adamdır. Biz, suça teşvikten Bay Kemal hakkında davalarımızı açıyoruz. Şuna bak ya, bu söylenir mi?

Bu nasıl bu ülkede siyaset yapıyor, bunların bedelini ödeyecekler. 15 Temmuz gecesi darbecilerin açtığı yoldan kaçıp televizyon başında çay - kahve içerek izleyen bir genel başkanın il başkanı başka nasıl olabilir zaten?

Terör örgütü mensuplarını göreve getirmeyi muhalefet sanan zihniyet CHP'yi esir almıştır. Ülkemize de CHP'ye de yazık. Bu ihanetleri kabul etmeyen nice insanlar olduğunu da inanıyorum. Onlara özellikle sesleniyorum. Türkiye'nin ana muhalefet partisinin bir avuç marjinal elinde heder olması demokrasimiz adına büyük kayıptır. Siyaset dertleri çözme işidir. Milletin kültürüne, değerlerine hakaret siyaset değildir. Var olan dertleri çözmeye çalışmalıdır ana muhalefet partisi. Bu yapılan siyaset değildir, bunun adı millet düşmanlığıdır."

evrensel.com

ETİKETLER : erdoğan kaftancıoğlu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
--------------

Nar Haber
© Copyright 2014 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Nehir Tasarım haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Gaziantep uyducu