Güney sınırlarımızdaki istikrarsızlık tehdittir"

YAŞ'ın açılış konuşmasını yapan Başbakan Yıldırım, "Güney sınırlarımızdaki ülkelerde mevcut olan istikrarsızlık, otorite boşluğu ve iç savaş, terörle mücadelemizin önündeki en büyük tehdittir" dedi.
2017-08-02 14:29:30
YAŞ'ın açılış konuşmasını yapan Başbakan Yıldırım, "Güney sınırlarımızdaki ülkelerde mevcut olan istikrarsızlık, otorite boşluğu ve iç savaş, terörle mücadelemizin önündeki en büyük tehdittir" dedi.
 
YAŞ üyeleri toplantı öncesinde Anıtkabir'i ziyaret etti. Başbakan Yıldırım Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayarak önemli mesajlar yazdı. Başbakan mesajında "15 Temmuz şanlı tarihimizin sayfalarına bir destan olarak yazılmıştır. Milli irade tecelli ederek demokrasi zaferi olarak tarihimize geçmiştir." ifadelerini kullandı.
 
Yüksek Askeri Şura, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında olağan toplantısı Çankaya Köşkü'nde başladı. YAŞ'ın açılış konuşmasını yapan Başbakan Yıldırım şunları söyledi:
 
"Bölücü terör örgütü ile mücadele, özellikle son bir yıl içerisinde çok başarılı bir şekilde sürdürülmektedir. Özellikle geçen yıl ağustos başında karar verdiğimiz taarruz amaçlı mücadele stratejisi ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile diğer güvenlik birimlerimizin tam bir koordinasyon içerisinde çalışmaları, beklenen sonucu vermiş ve bölücü terör örgütü ile mücadelede çok anlamlı bir seviyeye gelinmiştir."
 
GÜVENLİK TEHDİTLERİ
 
"Güney sınırlarımızdaki ülkelerde mevcut olan istikrarsızlık, otorite boşluğu ve iç savaş, terörle mücadelemizin önündeki en büyük tehdittir. Güvenlik esaslı mücadele devam ederken aynı zamanda ekonomik sosyal rehabilitasyon projelerinin hayata geçirilmesi de hayati öneme sahiptir."
 
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ
 
"Anayasa değişikliğiyle 94 yıllık yönetim geleneğimizde köklü bir değişikliğe gidilmiştir. Parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş olarak adlandırabileceğimiz bu değişiklik, ülkemizin gelecek yıllarını istikrar ve güven bakımından teminat altına alacaktır. Yeni sistem üniter yapıyı daha da tahkim etmiş, sürekli iktidar, kalıcı istikrarı garanti altına almıştır. Bu değişik ülkemizin bulunduğu zor coğrafyada karşılaşabileceği kritik iç ve dış gelişmelere karşı koyabilmek için çok önemli bir imkan sağlamıştır."
ETİKETLER : binali yıldırım yaş anıtkabir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
--------------

Nar Haber
© Copyright 2014 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Nehir Tasarım haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Gaziantep uyducu